Atrakcje w Ustroniu Morskim

Gmina Ustronie Morskie

Oaza spokoju i relaksu na Wybrzeżu Bałtyckim. Czyste plaże, zielone pola, wiekowe lasy, są gwarancją dobrego samopoczucia i niezapomnianych wrażeń. Ustronie Morskie to gmina ekologiczna, morze szumi wyjątkowo przyjaźnie, piasek rozgrzewa terapeutycznie, a soczysta zieleń przynosi długotrwałe ukojenie i niesłabnące wspomnienia doskonałego wypoczynku.

Niezapomiane chwile nad Morzem Bałtyckim.

Certyfikat Błękitnej Flagi

Tutaj spędzisz czas bezpiecznie, opalając się w pełnym słońcu na plażach wyróżnionych certyfikatem Błękitnej Flagi. Ustronie Morskie to najlepsze miejsce dla ekologicznej turystyki. Można tu rozpocząć wielką wyprawę rowerowym międzynarodowym szlakiem nadmorskim, lub wybrać się do najstarszych dębów w Polsce rosnących w Kołobrzeskim Lesie: 810-letniego Bolesława i 650-letniego Warcisława.

Centrum Sportu i Rozrywki

Dla miłośników sportów wodnych mamy, oprócz morza, bogato wyposażone Centrum Sportowo – Rekreacyjne Helios z basenami, kortem i kręgielnią. Dobry humor ma tutaj certyfikat, bo Ustronie Morskie jest Letnią Stolicą Satyry, Karykatury i Dobrego Humoru. Rokrocznie zjeżdżają tu najlepsi karykaturzyści, aby podczas Międzynarodowych Warsztatów Artystycznych „Morka” rozśmieszać każdego, kto odwiedzi naszą gminę. Lubisz harmonię z odrobiną szaleństwa, polubisz Ustronie Morskie.

Udane Wycieczki Rowerowe

Proponujemy również atrakcyjne szlaki rowerowe: - szlak rowerowy po gminie Ustronie Morskie oznakowany kolorem zielonym o długości 23 km. Przecina Kukinkę, Kukinię, Rusowo, Gwizd, Wieniotowo, by z powrotem trafić do Ustronia Morskiego; - do Gąsek: 8 km. Do zobaczenia latarnia morska z 1878 roku, wysokość wieży 49,8 m; - do Kołobrzegu: 11 km promenadą nadmorską.

Rozrywka przez cały rok

Gmina Ustronie Morskie - tutaj nie ma czasu na nudę, bez względu na pogodę*. Więcej informacji znajdą Państwo na stronach:
www.ustronie-morskie.pl
www.gosir-ustronie-morskie.pl
www.gok.ustronie-morskie.pl

 

Zestawienie atrakcji turystycznych w Ustroniu Morskim i okolicy można przejrzeć na powyższych stronach internetowych. Opisy, historia, ceny, dane teleadresowe, odległości od centrum, możliwość zaplanowania dojazdu.

 

Popularne atrakcje Ustronia Morskiego i ciekawe turystycznie miejsca warte odwiedzenia w 2018 w Ustroniu Morskim i okolicy. W tym właśnie miejscu znaleźć można wygodną, rozbudowaną listę z możliwością sortowania atrakcji w Ustroniu Morskim według różnych kategorii.

Ustronie Morskie Zaprasza!